Lefkoşa Bedesen’de yaptığımız Mozaik Sergimizin açılışını KKTC Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’nın eşi Sayın Meral Akıncı gerçekleştirdi.

KKTC Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, açılış resepsiyonunda.

07 Mart 2016 günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mizin başkenti Lefkoşa’da Bedesten gibi çok büyüleyici tarihi bir mekanda açtık sergimizi. Açılışımızı Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşi Meral Akıncı gerçekleştirdi. Mozaik çalışmalarımızı tek tek inceledi, onu tanımak ve sohbet etmek fırsatı bulduk. Ertesi gün Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonunda yine Cumhurbaşkanımız ve kıymetli eşleri bizi Cumhurbaşkanlığı binasında bizleri ağırladı. KKTC Cumhurbaşkanı’mızla da tanışma ve sohbet etme imkanı bulduk. Sinop valimiz Sayın Yasemin Özata Çetinkaya’nın selam ve saygılarını ilettim. Son yayınlarımdan ”Sinop Rehberi” eserimi ve sergimize gelip göremediği üç eserimle birlikte tüm mozaik çalışmalarımdan oluşan albümümü hediye ettim. Sinop’u 1968 yılında bir kez gördüğünü ve yeniden görmeye fırsatı olmadığını ve yakınında Sinop’lular olduğunu söyledi. Özel kalemine arattı ama bizim orada bulunduğumuz süre içinde Sinop’lu Dilek hanımla tanışma fırsatı bulamadık. Kendisini Sinop’a davet ettim. Valimize ve Sinoplulara selam, sevgi ve saygılarını gönderdi. Birlikte resimler çektirdik. Kıbrıs sergimiz boyunca da eski arkadaşlarımızla daha fazla beraber olma fırsatı yakaladık. Yeni dostluklar biriktirdik. Sizlerle de, bundan sonraki mozaik sergilerimizde beraber olmak, bilgi ve birikimlerimizi paylaşmak dileğimiz. Sevgi ve saygılarımızla…

Lefkoşa Bedesen’de yaptığımız Mozaik Sergimizin açılışını KKTC Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’nın eşi Sayın Meral Akıncı gerçekleştirdi.