Turan Gökmenoğlu'nun ''Sinop Postası'' Gazetesi Yayın Hayatına Başladı

Turan Gökmenoğlu'nun Bizden Size Köşe Yazısı
Turan Gökmenoğlu'nun Bizden Size Köşe Yazısında Ayancık Lisesi öğrencisi iken yazdığı 10 Kasım Kompozisyonu anısı yer alıyor.

Turan Gökmenoğlu'nun ''Sinop Postası'' Gazetesi, 1996 yılında yayın hayatına başladı. Geleneksel Anadolu ve eski Ayancık Gazeteleri'nde olduğu gibi, ön kapağı kırmızı-siyah iki renkli, 28,5x 41 cm. boyutunda ve dört sayfa olarak, ofset tekniği ile, Usta Matbaacı tesislerinde dizilip basıldı.

Ana sayfada, logonun yanında, Ay Tanrıçası Sin'e ait, elinde yayı ve sırtında okları ile olan görüntüsü kullanıldı. Yine ana sayfada Sinop ve ilçelerine ait haberlerin yer aldığı gazetenin orta sayfalarında Av. Ardan Okay'ın ‘’Ayancık Sinop Postası!! adlı köşesi, Emekli Öğretmen Mihriye Bölükbaşı'nın yazıları yer aldı.

Gazetenin üçüncü sayfasında Turan Gökmenoğlu'nun ‘’Bizden Size'' köşe yazısı, ‘’Sinop Postası'' hakkında söylenenler, gelen kitapların tanıtımı, Zeynep Oral'ın Yaman Okay hakkındaki yazısı ile Bahattin Yaşar'ın ‘’Şen Olasın Ayancık'' belgeseli hakkındaki fotoğraf ve yazılarla, ve bulmaca köşesi ile dopdolu bir iç sayfaya sahipti.

Son sayfada spor ve kültür haberleri devam ediyordu.

Sinop Postası, Ekim-Kasım 1996 1. Yıl Sayı 6
Turan Gökmenoğlu'nun ''Sinop Postası'' Gazetesi Yayın Hayatına Başladı